MOKYKLOS NAUJIENOS
Nepamokinė veikla 5-III gimnazijos klasėse

Nepamokinė veikla 5-III gimnazijos klasėse

Palangos sanatorinėje mokykloje 5-8, I-III gimnazijų klasių mokiniai birželio 14 -23 d. dalyvavo nepamokinėje veikloje.

Birželio 14 d. Palangos sanatorinės mokyklos mokiniai susitiko su Generolo Jono Žemaičio Palangos 306 šaulių kuopos jaunaisiais šauliais. Susitikimo metu mokiniai susipažino su šaulių veikla, rutina ir užsiėmimais. . Po trumpo pasakojimo visi išbandė savo jėgas Kahoot platformoje, o užėmę prizines vietas gavo po atminimo dovanėlę. Mokytoja Asta suorganizavo šį susitikimą su šauliais tam, kad vaikai turėtų galimybę iš pirmų lūpų išgirsti, kokia svarbi yra kario profesija ir kodėl būtina ugdyti patriotiškumą nuo pat vaikystės

Birželio 15 dieną mokiniai dalyvavo edukacijoje „Gintaro pažinimas per pojūčius“ Palangos gintaro muziejuje. Susipažinome su gintaro susidarymo istorija, jo savybėmis; mokėmės atskirti tikrąjį gintarą nuo netikro. Galėjome patys atlikti atpažinimo būdus: paliesti, pajausti, užuosti. Taip pat turėjome progą pamatyti vieno paveikslo ekspoziciją apie gintaro gyvybę.

Birželio 16 dieną Palangos sanatorinės mokyklos mokiniai dalyvavo krepšinio sporto šventėje. Entuziastingai užsiregistravo daug krepšinio aistruolių baudų, tritaškių mėtymo konkurse, varžybose 3×3, kur vienos komandos sudėtį papildė geografijos mokytojas Ramūnas Dzimidas. Varžyboms teisėjavo lietuvių k. mokytojas V. Milinis. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir sirgalių aplodismentais.

Birželio 17 d. mokiniai aplankė Birutės parko oranžeriją. Parko darbuotoja supažindino su augalais, kurie mūsų krašte lauko sąlygomis nežiemoja. Tai įvairūs kaktusai, paparčiai, palmės, citrinmedis, lauro medis. Vaikai susidomėję klausė pasakojimo, žinias panaudos biologijos ir kitose pamokose. Tuo pačiu aplankėme ir parke auginamus gyvūnus: ožį, antis, vištas, jūrų kiaulytes.

Birželio 21 d.  Palangos sanatorinės mokyklos mokiniai  kartu su dorinio ugdymo mokytoja lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Lankantis bažnyčioje mokiniai buvo supažindinti su pagrindiniais altoriais. Centriniame randasi ŠV. SAKRAMENTAS. Prie Marijos altoriaus atkreiptas dėmesys į padėkos Dievui ir Marijai ženklus– votus. Trumpai papasakota apie Palaimintąjį Teofilį Matulionį. Prie Jėzaus altoriaus mokiniai sužinojo apie Šv. Faustiną , nes ten kabo paveikslas „Jėzau, pasitikiu Tavimi“ . Sužinojo trumpai apie Šventosios gyvenimą. Lipome į bažnyčios bokštą, kur mokiniai stebėjo Palangos miesto panoramą.

Birželio 22 dienos popietę, mokyklos moksleiviai susirinko į nuotaikingą užsiėmimą ,, Šokime kartu“. Vaikai, vadovaujami mokytojo R. Dzimido išmoko keletą smagių tautinių šokių: „Ciceliukę“, „Malūnėlį“, „Transkverą“. Taip pat linksmai mokinosi temperamentingo graikiško  „Sirtakio“ šokio žingsnių. Moksleiviai valandos bėgyje patyrė nemažai emocijų, puikiai tarpusavyje komunikavo, atskleidė savo kūrybiškumą, sugalvodami naujus šokių elementus. Išsiskirstant veiduose švietė saulėta šypsena.

Birželio 23 dienos popietę Sanatorinės mokyklos mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja pasivaikščiojo po Birutės parką. Mokytoja priminė parko, Gintaro muziejaus įkūrimo  istoriją. Kartu su mokiniais prisiminė legendą apie Jūratę ir Kastytį, Birutės ir Kęstučio meilės istoriją, lietuvių liaudies pasaką ,,Eglė žalčių karalienė.

Edukacijų akimirkos galerijoje.

Vasara, pagaliau tu čia! Susitiksime kitais mokslo metais!

 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.