MOKYKLOS NAUJIENOS
Nepamokinė veikla 5-III gimnazijos klasės mokiniams

Nepamokinė veikla 5-III gimnazijos klasės mokiniams

Palangos sanatorinės mokyklos 5-8, I-III gimnazijų klasių mokiniai paskutinėmis mokslo metų dienomis dalyvavo įvairiose nepamokinėse veiklose: edukacijose Gintaro ir Kurorto muziejuose, sporto varžybose, susitikime su jaunaisiais šauliai bei kitose veiklose.

Birželio 11 d. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Vidinis gintaro pasaulis“, kuri vyko Palangos Gintaro muziejuje. Mokiniai buvo supažindinti su gintaro susidarymo istorija. Pažiūrėję filmuką ir išklausę edukatorės Miglės pasakojimo, patys akvarele popieriuje mėgino išreikšti gintaro susidarymo procesą. Kol „formavosi“ sukurtas gintaras, parodų salėje apžiūrėjo gintaro inkliuzus ir sėmėsi idėjų, kaip tai įkūnyti savo kūrinyje. Grįžę prie savo darbų sėkmingai tai ir įgyvendino, sukurdami įspūdingus gintaro inkliuzus, kuriuos su malonumu parveš lauktuvių artimiesiems. Edukacija mokiniai liko labai patenkinti įgydami žinių ir kartu galėdami kūrybiškai jas panaudoti. Dėkojame edukatorei Miglei už nuoširdų ir šiltą bendravimą.

Birželio 12 d. mokiniai dalyvavo krepšinio sporto šventėje. Entuziastingai užsiregistravo daug krepšinio aistruolių: baudų, tritaškių mėtymo konkurse, varžybose 3×3. Varžyboms teisėjavo lietuvių k. mokytojas V. Milinis. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Birželio 13 dieną mokykloje lankėsi ir su mokiniais susitiko Palangos jaunųjų šaulių būrio atstovai. Būrelio vadovė labai įdomiai pristatė vykdomas veiklas, žygius, stovyklas. Moksleiviai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus, o vėliau išbandyti savo jėgas žaisdami Kahoot žaidimą apie Lietuvos Respublikos šaulių sąjungos istoriją ir institucijų pavaldumą bei jų vadovus. Geriausiai pasirodę mokiniai buvo apdovanoti šaulių įsteigtais prizais.

Birželio 14 d. Palangos kurorto muziejuje, vyko edukacija „Mėlyna? Mėlyna!“ Mokiniai sužinojo apie pirmąją Lietuvoje moterį fotografę ir pamatė jos darytas nuotraukas su puikiais tuometinės Palangos vaizdais. Taip pat susipažino su cianotipija (senovinis fotografijos procesas). Be to, visi edukacijoje dalyvavę mokiniai turėjo galimybę patys įsijausti į XIX a. fotografo vaidmenį ir išbandyti visą cianotipijos procesą bei savo rankomis pasigaminti paveikslėlį. Visas procesas – tai chemijos, fizikos, fotografijos, dailės, meno, kūrybiškumo ir daug visko mišinys. Kiekviename gamybos etape vyksta vis kažkas naujo ir magiško, ko rezultatas – puikūs, visi skirtingi (ryškumas, spalva, formos), bet nuostabiai gražūs darbeliai, kuriuos vaikai patys pasigaminę gavo dovanų.

Birželio 17 dienos popietę mokiniai aplankė Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčią. Dorinio ugdymo mokytoja Birutė supažindino su pagrindiniais altoriais, Šv. Faustina bei jos vizijose regėtu paveikslu ,,Jėzau, pasitikiu Tavimi“, kuris kabo Palangos bažnyčioje. Užlipę į bažnyčios bokštą, stebėjo miesto panoramą, jūrą.

Birželio 18 dieną vyko renginys „Matavimo darbai gamtoje“. Mokiniai, pasiskirstę į dvi komandas, demonstravo savo matematines žinias ir svarbiausia – gebėjimą tas žinias pritaikyti realiame gyvenime. Toks atrodo paprastas dalykas, kaip išmatuoti medžio skersmenį, pasirodė ne toks ir paprastas. Bet po kelių užuominų, buvo sėkmingai įveiktas! Puikiai sekėsi atmatuoti ir „iškloti“ trinkelėmis 1,2 aro ploto sklypą, tačiau nemažai laiko užtruko su turima „tvora“ aptverti kuo didesnį sklypą.  Ir pagaliau medžio aukščio matavimas. Buvo siūlymų lipti į medį, bet to atsisakėme. Medžio aukštį išmatavome dviem būdais: šešėlių ir veidrodžio pagalba. Mokiniai žinojo trikampių panašumo požymius, beliko juos tikslingai pritaikyti.  Renginys mokiniams parodė, kad matematika, tikrai reikalinga kasdieniniame gyvenime ir jos žinojimas ir gebėjimas pritaikyti padeda įvairiose situacijose.

Birželio 20 d. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Interaktyvūs gintaro amuletai“ Palangos gintaro muziejuje. Edukacijos metu mokiniai susipažino su archeologiniais akmens amžiaus gintaro amuletais muziejaus ekspozicijos salėse. Buvo supažindinta su gintaro naudojimo istorija akmens ir geležies amžiais, jo prekybinė reikšmė, aptariama gintaro apdirbimo specifika, jos kitimas įvairiais istoriniais laikotarpiais. Edukatorė mokiniams parodė senovinius amuletus, rastus Palangos senkapiuose, paaiškino, kaip to meto žmonės suprato pasaulio struktūrą, kaip ją atvaizdavo simboliuose.

Pasinaudodami interaktyvia programa susikūrė savo amuletą ir jį atkartojo piešdami ant savo pakabuko. Tokiu būdu priešistorinių žmonių žinutės gintaro amuletuose pasiekė XXI amžiaus vaikų širdis.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.