MOKYKLOS NAUJIENOS

Nepamokinė veikla 5-III klasėse

Palangos sanatorinėje mokykloje 5-8, I-III gimnazijų klasių mokiniai birželio 9 -21 d. dalyvavo nepamokinėje veikloje.

Birželio 9 dieną Palangos sanatorinės mokyklos mokiniai dalyvavo krepšinio sporto šventėje. Vyko baudų, tritaškių mėtymo, krepšinio 3×3 varžybos. Varžyboms teisėjavo lietuvių kalbos mokytojas V. Milinis. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei sirgalių aplodismentais.

Birželio 12 d. Palangos sanatorinės mokyklos mokiniai kartu su dorinio ugdymo mokytoja B. Alekniene lankėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, apžiūrėjo altorius, sakyklą, vitražus, paveikslus.

Mokiniai apsilankė bažnyčios bokšte 21,4 metro aukštyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 metrų, apžiūrėjo bažnyčios laikrodžio mechanizmus, pasigrožėjo Palanga iš paukščio skrydžio – monoklių-teleskopų pagalba pamatė miesto panoramą bei jūrą, o pakėlus akis į viršų galėjo iš arti išvysti įspūdingo dydžio bažnyčios varpus.

Birželio 13 d. mokykloje vyko nepamokinės veiklos renginys „Matavimo darbai gamtoje“. Mokiniai turėjo seną plytelių taką „pakeisti“ nauju trinkelių taku. Čia savo sumanumą pademonstravo mokinė Jūrūnė, kuri nurodė visą procesą, kaip tai reikia padaryti. Po to mokiniai matavo sklypų plotus, perimetrus. Lenktyniavo, kas aptvers didesnio ploto sklypą, turėdami tokio paties ilgio tvorą. Ypatingai didelio dėmesio susilaukė medžio aukščio ir įsivaizduojamos upės pločio matavimas (panaudojant panašiųjų trikampių savybę, kad atitinkamos kraštinės yra proporcingos). Matuojant medžio skersmenį, vienas iš mokinių pademonstravo savo paprastą, bet gerą, būdą (panaudojo turėtas priemones: matlankį, kampainį ir metrą). Kitas būdas buvo, virvutės pagalba, išmatuoti medžio apimtį ir ją padalijus iš 3,14 gauti skersmenį. Patys atkakliausi dar sugebėjo apskaičiuoti, kiek reikėtų apdailos plokščių namelio atnaujinimui.

Renginys mokiniams parodė, kad matematika, tikrai reikalinga kasdieniniame gyvenime ir jos žinojimas padeda įvairiose situacijose.

Birželio 14 d. Palangos kurorto muziejuje vyko edukacija „Mėlyna? Mėlyna!“ Mokiniai sužinojo apie pirmąją Lietuvoje moterį fotografę ir pamatė jos darytas nuotraukas su puikiais tuometinės Palangos vaizdais. Taip pat susipažino su cianotipija (senovinis fotografijos procesas). Be to, visi edukacijoje dalyvavę mokiniai turėjo galimybę patys įsijausti į XIX a. fotografo vaidmenį ir išbandyti visą cianotipijos procesą bei savo rankomis pasigaminti paveikslėlį. Visas procesas – tai chemijos, fizikos, fotografijos, dailės, meno, kūrybiškumo ir daug visko mišinys. Kiekviename gamybos etape vyksta vis kažkas naujo ir magiško, ko rezultatas – puikūs, visi skirtingi (ryškumas, spalva, formos), bet nuostabiai gražūs darbeliai, kuriuos vaikai patys pasigaminę gavo dovanų.

Birželio 15 d. dienos popietę, mokyklos moksleiviai susirinko į nuotaikingą užsiėmimą ,, Šokime kartu“. Vaikai, vadovaujami mokytojo R. Dzimido išmoko keletą smagių tautinių šokių: „Ciceliukę“, „Malūnėlį“, „Transkverą“. Taip pat linksmai mokinosi temperamentingo graikiško  „Sirtakio“ šokio žingsnių. Moksleiviai valandos bėgyje patyrė nemažai emocijų, puikiai tarpusavyje komunikavo, atskleidė savo kūrybiškumą, sugalvodami naujus šokių elementus. Išsiskirstant veiduose švietė saulėta šypsena.

Birželio 16 d. Sanatorinės mokyklos mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja V. Žukiene dalyvavo ekskursijoje „Birutės parko legendos“. Mokytoja priminė parko, Gintaro muziejaus įkūrimo istoriją. Kartu su mokiniais prisiminė legendą apie Jūratę ir Kastytį, papasakojo legendą apie vaidilutę Birutę ir kunigaikštį Kęstutį bei jų meilės istoriją, lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“. Užkopę ant Birutės kalno padeklamavo Maironio eilėraštį „Nuo Birutės kalno“.

Birželio 19 d. mokykloje mokiniai susirinko į renginį „Draugystės apyrankių“ kūrimas. Vaikai entuziastingai kūrė spalvotas apyrankes derindami spalvas ir priemones. Išmokus jas daryti, bus nesunku pradžiuginti savo geriausius draugus, kurie laukia jų grįžtančių namo po reabilitacijos.

Birželio 20 d. Sanatorinės mokyklos mokiniai kartu su mokytoja I. Kniukštiene dalyvavo ekskursijoje ir vyko į Kauno karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro Palangos skyrių. Pirmoje ekskursijos dalyje buvo pristatyta pati mokykla. Sužinojome, kad čia galima įgyti populiarias specialybes: manikiūro ir grimo meistro, slaugytojo padėjėjo, masažisto, aplinkos dizainerio, gyvūnų priežiūros specialisto. Įdomu buvo pamatyti ir mokomąsias  patalpas (grimo kambarį, ligoninės palatą, šuniukų kirpyklą). Sužinojome, kad Palangoje galima netik ilsėtis, bet ir įgyti norimą profesiją

Birželio 21 d. mokiniai dalyvavo kūrybiniame užsiėmime Gintaro muziejuje „Inkliuzai gintare-piešiniai akvarele“. Edukatorė Miglė supažindino su gintaro susidarymo istorija, žiūrėjo dokumentinį filmą apie to periodo gamtą ir sąlygas formuotis gintarui. Po to liejome akvarelę: sakų kelią iki gintaro. Apsilankėme inkliuzų salėje, susipažinome su inkliuzais, kuriuos grįžę pavaizdavome savo sukurtuose gintaruose. Edukacija labai įdomi tiek pažintine tiek ir kūrybine prasme.

Akimirkos iš vykusių renginių:

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.