MOKYKLOS NAUJIENOS
Kūrybinių darbų paroda „Pilis Lietuvai“

Kūrybinių darbų paroda „Pilis Lietuvai“

Palangos sanatorinės mokyklos priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai, mokytoja Erika Turauskienė bei bibliotekininkė Ingrida Rimšienė dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje parodoje „Pilis Lietuvai“, skirtoje vaikų kūrybiškumo bei pilietiškumo ugdymui. Parodą organizavo Vilniaus lopšelis-darželis „Vėjelis“.

Sausio 23–26 d. mokytoja Erika Turauskienė plėtojo priešmokyklinio amžiaus vaikų domėjimąsi Kauno, Raudondvario dvaro, Raudonės, Panemunės pilimis ir su jomis susijusiomis istorijomis. Veiklų metu vaikai sužinojo, kad Kauno pilis, stūksanti antrajame pagal dydį šalies mieste, Kaune, yra viena seniausių Lietuvos mūrinių pilių; išsiaiškino, kad Panemunių regioniniame parke stovi Raudondvario dvaro, Raudonės, Panemunės pilys. Ugdytiniai susidomėjo edukaciniais filmukais apie minėtas pilis; interaktyviame ekrane dėliojo dėliones su pilių vaizdais ir kt.

Sausio 27 d. mokytoja Erika Turauskienė organizavo edukacinį užsiėmimą „Švęskime Vilniaus gimtadienį kartu!“, kuriame priešmokyklinio amžiaus vaikai turėjo galimybę pasidomėti Vilniaus istorija, kultūros objektais. Užsiėmimo metu ugdytiniai, įsitraukdami į virtualią Gedimino pilies bokšto pamokėlę su Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatorėmis Agne Pašvenskiene ir Gyte Šimėne, dalyvaudami STREAM veiklose, žaisdami internetinius žaidimus „Vilnius“, „Sudėk žodžius“, aptarė Vilniaus miesto įkūrimo legendą, gilino žinias apie Lietuvos sostinę.

Sausio 30 d. bibliotekininkė Ingrida Rimšienė papasakojo vaikams apie Gedimino pilį; parodė nuotraukas, kaip šios pilies kalnas atrodė seniau (buvo apsodintas medžiais) ir kaip atrodo dabar (medžiai iškirsti). Informacinių technologijų ir matematikos mokytoja Asta Kornišinienė pasiūlė išbandyti Kahoot! įrankį. Mokiniai dalyvavo žaidimų pagrindu sukurtoje virtualioje viktorinoje (https://kahoot.com), kurios metu atskleidė savo žinias apie Lietuvą ir Lietuvos pilis. Užsiėmimas vyko informacinių technologijų kabinete, tai vaikams paliko didelį įspūdį.

Vasario 1–3 d. vaikai  pieštukais, kreidelėmis, flomasteriais, kitomis (ne)tradicinėmis priemonėmis išreiškė savo kūrybinius sumanymus tema „Pilis Lietuvai“. Gražiausi darbai patalpinti socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Pilis Lietuvai“.

Parodos organizatoriai projekte dalyvavusioms įstaigoms išsiųs padėkos raštus. Palangos sanatorinės mokyklos ugdytiniams, dalyvavusiems parodoje, padėkos bus išsiųstos į jų ugdymo įstaigas el. paštu. Kitiems parodos dalyviams padėkas įteiks direktorius Alvydas Milinis.

Džiugu, jog mažieji ugdytiniai ne tik aktyviai dalyvavo parodoje „Pilis Lietuvai“, įgijo žinių, bet ir dalinosi savo įspūdžiais tarpusavyje, papasakojo tėveliams, globėjams. Galbūt sugrįžę į savo mokyklas vaikai taip pat pasidalins prisiminimais apie įdomią veiklą Palangos sanatorinėje mokykloje.

 

Erika Turauskienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja;

Ingrida Rimšienė, bibliotekininkė

 

 

Pasidžiaukime mokinių darbeliais:

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.