MOKYKLOS NAUJIENOS
Projektas „Draugystė širdelėje plazdena“

Projektas „Draugystė širdelėje plazdena“

Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė įsitraukė į respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Draugystė širdelėje plazdena“ (toliau-projektas), kurį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“. Projektas skirtas paminėti tarptautinę tolerancijos dieną, kuri kasmet minima lapkričio 16 d.

Projekte dalyvavo priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai, mokytojos Erika Turauskienė, Asta Kornišinienė ir bibliotekininkė Ingrida Rimšienė. Projektas buvo vykdomas keturiais etapais: 1) „Emociukai ir jausmiukai“, 2) „Širdelė draugui“, 3) „Tolerancijos upė“, 4) „Veiklų ekspozicija“.

Spalio 24–27 d. mokytoja Erika Turauskienė su priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais diskutavo apie jausmus, emocijas, nusiraminimo būdus, priemones ir kūrė emociukus. Vaikai įgyvendino savo kūrybinius sumanymus, panaudodami gamtinę medžiagą, kt. pasirinktas priemones. Spalio 28 d. mokytojos Erika Turauskienė ir Asta Kornišinienė mokė vaikus kurti emociukus naudojant skaitmenines priemones – interaktyvią lentą, programą „Piešimas“. Vaikai susidomėjo siūloma veikla ir noriai į ją įsitraukė.

Lapkričio 7-9 d. mokytoja Erika Turauskienė organizavo pokalbius apie draugystę, skatino vaikus žaisti socialinę kompetenciją ugdantį žaidimą „Draugystės voratinklis“, aptarti būdus ir priemones, kaip galima išreikšti draugystę. Lapkričio 10 d. mažieji smalsučiai apsilankė bibliotekoje, kurioje bibliotekininkė Ingrida Rimšienė pristatė jiems australų autorės ir iliustratorės Treisės Morones (Trace Moroney) ugdomąsias paveikslėlių „Jausmų serijos“ knygas apie jausmus, skirtas 2-7 metų vaikams bei jų tėveliams. Lapkričio 11 d. mokytoja Erika Turauskienė pasiūlė vaikams sukurti širdelę draugui, pasitelkiant STEAM metodiką. Vaikai aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą, atskleidė savo kūrybinius gebėjimus.

Lapkričio 14 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai kūrė žuvis naudodami įvairias dailės technikas. Lapkričio 15 d. mokiniai sukūrė Tolerancijos upę, kurioje kiekvienas vaikas „paleido“ savo žuvį. Mokytoja Erika Turauskienė priminė vaikams, kad visi esame skirtingi, bet visi labai įdomūs, saviti. Mokiniai sutiko, kad draugauti – smagu.

Mokytoja Erika Turauskienė fiksavo kiekvieno etapo veiklas. Mokytoja Asta Kornišinienė sukūrė 3 koliažus, kuriuos bibliotekininkė Ingrida Rimšienė išsiuntė į Šiaulių lopšelį-darželį elektroniniu paštu. Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė džiaugėsi vaikų kūrybiniais sumanymais bei galimybe dalyvauti projekte kartu su kitomis įstaigomis. Projekte dalyvavusių vaikų tėvai / globėjai žadėjo, kad organizuos panašias veiklas namuose.

Virtuali projekto vykdytų veiklų paroda bus publikuojama lopšelio-darželio „Kregždutė“ interneto svetainėje https://kregzdute.tavodarzelis.lt/ ir darželio „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/Šiaulių-l-d-Kregždutė nuo 2022 m. lapkričio 27 d. iki 2022 m. gruodžio 2 d. Projekto organizatoriai projekte dalyvavusioms įstaigoms išsiųs padėkos raštus ir metodinės veiklos pažymas. Palangos sanatorinės mokyklos priešmokyklinio amžiaus vaikams, dalyvavusiems projekte, padėkos bus išsiųstos Lietuvos paštu į jų ugdymo įstaigas. Kitiems projekto dalyviams pažymas bei padėkas įteiks direktorius Alvydas Milinis. 

Projekto metu mokiniai turėjo galimybę sužinoti, kad jausmai ir emocijos kuria santykį, kuris lemia poelgius ir sprendimus. Gebėjimas pažinti, suprasti save ir šalia esantįjį ugdo empatiją, pagarbą, savigarbą, leidžia augti atvirai ir pasitikinčiai asmenybei.

Palangos sanatorinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Erika Turauskienė, 

informacinių technologijų mokytoja Asta Kornišinienė, 

bibliotekininkė Ingrida Rimšienė 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.